Hírek

Románia kipipálva: magára talált a pólóválogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott 12-8-ra legyőzte a román csapatot a trieszti olimpiai selejtező keddi játéknapján, ezzel megszerezte második sikerét a tornán. Benedek Tibor együttese - amely a nyitófordulóban a franciák sima legyőzésével kezdett, majd meglepetésre csak döntetlent játszott a kanadaiakkal - a nagyszünetig nem tudta leszakítani riválisát, a harmadik negyedben azonban valósággal átgázolt a románokon.

A szövetségi kapitány a meccs után elmondta: a védekezésben sokat javult a csapat és ez döntő jelentőségűnek bizonyult. Hozzátette: mindegyik ellenfél ott akar lenni az olimpián, ezért a magyar együttesnek százhúsz százalékon kell pörögnie, nem elég a kilencven.

A mieink szerdán Oroszországgal, csütörtökön Szlovákiával meccselnek. A negyeddöntőket pénteken, az elődöntőket, szombaton, a helyosztókat vasárnap rendezik. A legjobb négybe kell bekerülnünk ahhoz, hogy kijussunk Rióba az ötkarikás játékokra.

--------

Magyarország-Románia 12-8 (4-2, 2-3, 4-1, 2-2)

A magyar csapat gólszerzői: Szivós 4, Varga Dénes 2, Hárai, Erdélyi, Hosnyánszky, Vámos, Zalánki, Manhercz 1-1