Hírek

Ő lesz az első magyar, aki pályára lép Rióban

A XXXI. nyári olimpia nyitóünnepségét augusztus 5-én, pénteken rendezik, de a játékok már két nappal korábban, szerdán elkezdődnek a labdarúgótorna mérkőzéseivel. Futballválogatottunk nem jutott ki a játékokra, így a mieink a megnyitó utáni napon versenyeznek először.

A feszes program nyilván percről percre változhat, ugyanakkor az előzetes tervek szerint női légpuskásunk, Miskolczi Julianna lesz az első, aki megkezdi az olimpiai szereplését a magyar csapartból.

Az augusztus 6-ai, szombati program:

(elsőként a magyar időt, zárójelben pedig a helyi, tehát riói időt adjuk meg)

ASZTALITENISZ

14.00-17.45 (09.00-12.45):

női egyes (Póta Georgina, Lovas Petra), férfi egyes (Pattantyús Ádám)

19.30-22.30 (14.30-17.30): női egyes, férfi egyes 1. forduló

CSELGÁNCS

15.00-18.00 (10.00-13.00): női 48 kg (Csernoviczki Éva), előcsatározások, negyeddöntő

20.30-22.40 (15.30-17.40): női 48 kg, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, döntő

EVEZÉS

13.30-18.10 (08.30-13.10): előfutamok

13.30-14.30 (08.30-09.30): férfi egypár (Pétervári-Molnár Bendegúz)

15.30-16.00 (10.30-11.00): férfi kormányos nélküli kettes (Simon Béla, Juhász Adrián)

SPORTLÖVÉSZET

13.20-14.20 (08.20-09.20): női légpuska (Miskolczi Julianna), alapverseny, 40 lövés

15.30-16.00 (10.30-11.00): női légpuska, döntő

18.00-19.15 (13.00-14.15): férfi légpisztoly (Tátrai Miklós), alapverseny, 60 lövés

20.30-21.00 (15.30-16.00): férfi légpisztoly döntő

TENISZ

15.45-04.00 (10.45-23.00): női egyes (Babos Tímea), női páros 1. forduló

TORNA

15.30-02.00 (10.30-21.00): férfi selejtező (Hidvégi Vid)

ÚSZÁS

18.00-20.30 (13.00-15.30) előfutamok:

18.00-18.24 (13.00-13.24): férfi 400 m vegyes (Gyurta Gergely, Verrasztó Dávid)

18.27-18.45 (13.27-13.45): női 100 m pillangó (Szilágyi Liliána)

18.48-19.15 (13.48-14.15): férfi 400 m gyors (Bernek Péter, Kis Gergő)

19.18-19.50 (14.18-14.50): női 400 m vegyes (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)

19.53-20.14 (14.53-15.14): férfi 100 m mell (Gyurta Dániel)

20.17-20.30 (15.17-15.30): női 4x100 m gyorsváltó

VASÁRNAP 03.00-04.55 (22.00-23.55) elődöntők, döntők:

03.00 (22.00) férfi 400 m vegyes DÖNTŐ (Gyurta Gergely?, Verrasztó Dávid?)

03.11-03.21 (22.11-22.21): női 100 m pillangó elődöntő (Szilágyi Liliána?)

03.24 (22.24): férfi 400 m gyors DÖNTŐ (Bernek Péter?, Kis Gergő?)

03.45 (22.45): női 400 m vegyes DÖNTŐ (Hosszú Katinka?, Jakabos Zsuzsanna?)

04.06-04.16 (23.06-23.16): férfi 100 m mell elődöntő (Gyurta Dániel?)

04.19 (23.19): női 4x100 m gyorsváltó DÖNTŐ

VÍVÁS

14.00-19.05 (09.00-14.05): női párbajtőr egyéni a negyeddöntőig (Szász Emese)

21.00-23.05 (16.00-18.05): női párbajtőr egyéni elődöntő, bronzmérkőzés, döntő

VÍZILABDA

férfi csoportmérkőzés, 1. forduló, A csoport:

14.00-15.20 (09.00-10.20): Magyarország-Szerbia

sportlövő_miskolczi-julianna

Miskolczi Julianna sportlövőnk összpontosít