Hírek

Nyíltvízi úszó EB – bronzérmes a magyar csapat!

A Risztov Éva, Papp Márk, Székelyi Dániel összeállítású magyar együttes bronzérmet nyert az 5 kilométeres csapatversenyben a nyíltvízi úszók hoorni Európa-bajnokságán. A mieink megelőzték a brit csapatot, amelynak tagja volt 5 kilométeres táv női bajnoka, Danielle Huskisson és a férfiaknál bronzérmes Caleb Hughes.

„A britek megelőzése a legnagyobb fegyvertény. Minden dicséretet megérdemel a csapat, mindent megcsináltak, amit terveztünk. Külön köszönet Risztov Évának, aki negyedik éve minden egyes alkalommal vállalja a részvételt, és ma végre elnyerte méltó jutalmát az éremmel” - nyilatkozta Gellért Gábor szövetségi kapitány.

Risztov vasárnap harmadik lett 10 kilométeren, de pályatévesztés miatt utólag kizárták, míg Székelyi a keddi 5 kilométeres időfutamban legjobb magyarként a hetedik helyen végzett.