Hírek

Magyar Kupa-elődöntő: lesgóllal szerzett biztos előnyt az Újpest

Harmatos volt a Békéscsaba a Szusza Ferenc stadionban, nincs mitől félniük a fővárosi liláknak a visszavágón.

Az Újpest végig uralta a mérkőzést, a vendégek gyakorlatilag a védekezésre összpontosítottak, az első 45 percben még sikerrel. A szünet után, az 53. percben azonban Lencse már nem hibázott, 7 méterről a felső sarokba továbbított egy beadást, 1-0. 3 perccel a rendes játékidő vége előtt ismét ő villant: 17 méterről tekert a hálóba, 2-0. Lencse egyébként lesen volt, amikor Hazard remek passzal kiugratta őt. A teljes képhez az is hozzátartozik, hogy az első félidőben szintén néma maradt a játékvezető sípja, amikor a békéscsabai védő, Vaskó kezezett saját 16-osán belül. Mindent egybevéve nyugodtan várhatja az Újpest az április 13-án esedékes visszavágót.