Hírek

Kihirdették az úszó VB keretét

Szombaton befejeződött Debrecenben az úszó országos bajnokság, és Sós Csaba, szövetségi kapitány kihirdette a válogatott keretet a júliusi, budapesti világbajnokságra.

Nagy öröm, hogy idén első alkalommal minden számban indulni fog magyar versenyző, így nem lesz olyan szám, ahol ne izgulhatnánk egy honfitársunkért.

Igaz, még vannak kiadó helyek, de azokban a versenyszámokban, ahol kihirdették a keretet, ott már nem lesz variálás, a kvalifikált versenyző védettséget élvez, hiába úszna  a jövőben nála jobban valaki. Azonban van néhány olyan szám, ahol csak egy A szintes versenyző van, itt még van esély a csapatba kerüléshez. A férfiaknál hét ilyen táv van, míg a nőknél három, bár a tíz számban is kvótát szerzett Hosszú Katinka egyes távokon nyilván nem indul, így ott a rangsorban, ha van harmadik úszó csapattaggá válhat.

Férfiak
50m gyors: Takács Krisztián, Lobanovszkij Maxim
100m gyors: Bohus Richárd, Kozma Dominik
200m gyors: Kozma Dominik, Bernek Péter
400m gyors: Bernek Péter – 1 fő még kvalifikálhat
800m gyors: Gyurta Gergely – 1 fő még kvalifikálhat
1500m gyors: Rasovszky Kristóf – 1 fő még kvalifikálhat
50m hát: Bohus Richárd – 1 fő még kvalifikálhat
100m hát: Balog Gábor – 1 fő még kvalifikálhat
200m hát: Telegdy Ádám, Bernek Péter
50m mell: Gyurta Dániel (Financsek Gábor)
100m mell: Gyurta Dániel – 1 fő még kvalifikálhat
200m mell: Gyurta Dániel – 1 fő még kvalifikálhat
50m pillangó: Cseh László – 1 fő még kvalifikálhat
100m pillangó: Cseh László, Milák Kristóf
200m pillangó: Cseh László, Kenderesi Tamás
200m vegyes: Cseh László, Verrasztó Dávid (visszalépésük esetén még lehet kvalifikálni)
400m vegyes: Verrasztó Dávid, Gyurta Gergely

Férfi váltók
4x100m gyors: Németh Nándor, Kozma Dominik, Bohus Richárd, Holoda Péter
4x200m gyors: Kozma Dominik, Bernek Péter, Milák Kristóf, Grátz Benjámin
4x100m vegyes: Balog Gábor, Gyurta Dániel, Cseh László, Németh Nándor

Nők
50m gyors: Molnár Flóra – 1 fő még kvalifikálhat
100m gyors: Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka (Verrasztó Evelyn)
200m gyors: Hosszú Katinka, Kapás Boglárka (Késely Ajna, Verrasztó Evelyn)
400m gyors: Kapás Boglárka, Hosszú Katinka (Késely Ajna)
800m gyors: Kapás Boglárka, Hosszú Katinka (Juhász Adél)
1500m gyors: Kapás Boglárka, Késely Ajna
50m hát: Hosszú Katinka (Joó Sára)
100m hát: Hosszú Katinka – 1 fő még kvalifikálhat
200m hát: Hosszú Katinka, Burián Kata
50m mell: Hosszú Katinka (Sztankovics Anna)
100m mell: Sztankovics Anna
200m mell: Sebestyén Dalma
50m pillangó: Molnár Flóra
100m pillangó: Szilágyi Liliána – 1 fő még kvalifikálhat
200m pillangó: Szilágyi Liliána, Hosszú Katinka (Jakabos Zsuzsanna)
200m vegyes: Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna
400m vegyes: Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna

Női váltók
4x100m gyors: Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn, Molnár Flóra
4x200m gyors: Hosszú Katinka, Kapás Boglárka, Késely Ajna, Verrasztó Evelyn
4x100m vegyes: Hosszú Katinka, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Jakabos Zsuzsanna

Mixed váltók
4x100m gyors: Németh Nándor, Kozma Dominik, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn
4x100m vegyes:
1. Balog Gábor, Gyurta Dániel, Szilágyi Liliána, Jakabos Zsuzsanna
2. Hosszú Katinka, Sztankovics Anna, Cseh László, Németh Nándor