Hírek

BL-döntő: ma célba érhet a Veszprém

Az MVM Veszprém bejutott a döntőbe a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a kölni négyes döntő szombati elődöntőjében, hosszabbítás után 31-28-ra legyőzte a német THW Kielt.

MVM Veszprém-THW Kiel (német) 31-28 (12-15, 25-25), hosszabbítás után

Köln, Lanxess Aréna, 19 750 néző,

játékvezetők: Togstad, Kristiansen (norvégok)

gólszerzők: Ilic 8/3, Marguc 6/1, Palmarsson 4, Ugalde 4, Nagy 3, Iváncsik 2, Sliskovic 2, Chema 1, Sulic 1, illetve Vujin 8, Duvnjak 7, Wiencek 5, Ekberg 5/2, Dissinger 2, Klein 1

Kemény, küzdelmes meccset vívott egymással a két csapat, egyik gárda sem tudott elhúzni. A Kiel két perccel a vége előtt kétgólos előnyre tette szert, de előbb Nagy László szépített, majd hat másodperccel a vége előtt Marguc kiharcolta a hosszabbítást. A ráadásban aztán a Veszprém lerohanta riválisát és 31-28 arányú diadalt aratott.

A veszprémi drukkerek elképesztő szurkolásukkal hazai pályává tették kedvenceiknek a kölni Lanxess Arénát. Miután a 3-4 ezres veszprémi küldöttség a Kielcének szurkolt az első elődöntőben, a lengyelek viszonozták a gesztust, és végig éltették a magyar bajnokot a háromszoros BL-győztes (2007, 2010, 2012) Kiellel szemben.

A másik elődöntőn:

Kielce (lengyel)-PSG (francia) 28-26 (16-16)

A vasárnapi program:

a 3. helyért:

PSG-Kiel 15.15

döntő:

Kielce-Veszprém 18.00

A vasárnapi döntős ellenféllel szemben a Veszprémnek pozitív a mérlege: öt győzelem és egy vereség, amely éppen az egymás elleni utolsó felvonás volt még 2012 februárjából.